IV - VII

9 września uczniowie klasy 4 wzięli udział w zdalnej lekcji muzealnej - Żeglarskie życie.

W  trakcie 45 minut spotkania z pracownikami Muzeum Gdańska, uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało codzienne życie na morzu w XVIII wieku - jak wyglądała marynarska codzienność, jak morscy podróżnicy radzili sobie z trudami i niewygodami, na czym polegała różnica między kaprem a piratem i dlaczego morscy rozbójnicy nosili przepaski na oku, skąd wziął się w Gdańsku „Sąd Ostateczny” Memlinga? Na te i wiele innych pytań odpowiedział nam gdański marynarza i odkrywcę wprost z Dworu Artusa. W trakcie zajęć podziwialiśmy też przepiękną kolekcję żaglowców.

Spełnione aspekty podstawy programowej dla Historia klasy IV-VI:

Klasa IV, uczeń: 

Poznaje historię i tradycje swojej okolicy i ludzi dla niej szczególnie zasłużonych; zna lokalne zabytki i opisuje ich dzieje.

Odróżnia historię od dziejów legendarnych oraz fakty od opinii.

 

Zajęcia rozpoczęły realizację innowacji "Gdańskie legendy wspólnie malowane".

 Anna Kluk-Śliwa

Galeria zdjęć. 

uczniowie 7 klasy na lekcji chemii

Galeria zdjęć - wyświetl 

Uczennica klasy VII otrzymała wyróżnienie w etapie regionalnym XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy-od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy".

Gratulacje. 

Maja Szymula z dyplomem i nagrodą

W dniu 7 grudnia uczniowie klasy 5 wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym. Nietypowe warunki i praca zdalna nie pozwoliły na rozegranie klasycznych partii. Uczniowie odpowiedzieli  na pytania dotyczące znajomości pojęć szachowych oraz rozwiązali kilka zagadek szachowych - mat w 1 lub 2 ruchach oraz podwójny atak. Turniej odbył się w ramach zajęć szachowych.

 Zwyciężczynią Turnieju została Natalia Liszewska. Gratulacje!

Anna Kluk-Śliwa

dyplom

Informator.

Plakat. 

Film promujący szkołę.