Jak co roku Święto Kobiet obchodzimy 8 marca. Skąd się ono wzięło?

Międzynarodowy Dzień Kobiet ma długą historię i w tym roku był świętowany już po raz 111.

 Po raz pierwszy świętowano go w 1910 roku. Ten dzień miał promować równouprawnienie polityczne i ekonomiczne kobiet. Dziś święto jest przede wszystkim okazją do okazania szacunku kobietom. W Polsce Międzynarodowy Dzień Kobiet był powszechnie obchodzony w czasach PRL.

Paniom wręczano wówczas w zakładach pracy upominki, co roku obowiązkowo były to goździki i rajstopy. Były też okolicznościowe przemowy i akademie. Po upadku komunizmu tradycja pozostała. Kiedy wypada święto pań? Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku. Dopiero w kolejnych latach, gdy do świętowania dołączały kolejne kraje, datę Międzynarodowego Dnia Kobiet ustalono na 8 marca.

 Nasi dżentelmeni z klas 0- III nie zapomnieli o tym szczególnym dniu i godnie wyręczali swoich starszych kolegów przebywających na zdalnym nauczaniu. Zadbali o to, by tego dnia każda z pań, zarówno ta mała jak i duża, poczuła się wyjątkowo. Nie obyło się bez kwiatów, upominków oraz życzeń dla starszych koleżanek z klas V- VIII uczestniczących w zajęciach online.

 Uczennice klasy trzeciej z kwiatkami

Galeria zdjęć. 

Template by JoomlaShine