0 - III

Zające z dzisiejszego dnia wykonane przez naszych przedszkolaków

powstały z materiałów, które każdy uczeń (bądź jego mama) posiada w

zakamarkach szuflady - tekturki, gazety, sznurki, kolorowe guziki,

patyczki higieniczne i wiele innych "przydasi". Przy okazji zrobiliśmy

porządki we wszystkich szufladach i nie tylko..

   🐇🐰🐇🐰🐇🐰🐇🐰🐇🐰🐇🐰🐇🐰🐇

przedszkolak ze swoją pracą

Galeria zdjęć. 

W dniu 26 marca br. w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty wielkanocne z malowania styropianowych jajek. Każdy przedszkolak włożył w swoją pracę dużo cierpliwości i kreatywności, aby otrzymać końcowe efekty. Jak widać na poniższych zdjęciach - to była super zabawa!

Jajka styropianowe malowane farbkami

Galeria zdjęć. 

Do oddziału przedszkolnego w piątek 26.03 również zawitał zajączek wielkanocny i zostawił nam w ogrodzie pełno upominków.

Sami zobaczcie relację jak je szukaliśmy!

 Galeria zdjęć. 

Dzisiaj do naszej szkoły przykicał Wielkanocny Zając. Oczywiście nikt go nie widział, bo któż za nim nadąży, a zresztą jak to przed Świętami bywa i duży i mały zawsze się spieszy.

Nasz miły gość zostawił dla naszych pierwszoklasistów oraz ich nauczycieli miłe niespodzianki.

Dziękujemy za miłe upominki i zabawę w poszukiwaczy, która dała nam tyle radości i uśmiechów.

Czekamy do następnego roku, bo przecież tradycje należy podtrzymywać.

Jajka wielkanocne wykonane z drewna

Galeria zdjęć. 

Klasa I wybrała się na poszukiwanie pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Kolorowo ubrani , zaopatrzeni w instrumenty muzyczne wyruszyliśmy na poszukiwania. Śpiewaliśmy wiosenne piosenki  i w ten sposób chcieliśmy przywołać Panią Wiosnę. Oczywiście odnaleźliśmy ją. Oto fotorelacja.

 uczniowie z klasy pierwszej

Galeria zdjęć. 

Jak co roku Święto Kobiet obchodzimy 8 marca. Skąd się ono wzięło?

Międzynarodowy Dzień Kobiet ma długą historię i w tym roku był świętowany już po raz 111.

 Po raz pierwszy świętowano go w 1910 roku. Ten dzień miał promować równouprawnienie polityczne i ekonomiczne kobiet. Dziś święto jest przede wszystkim okazją do okazania szacunku kobietom. W Polsce Międzynarodowy Dzień Kobiet był powszechnie obchodzony w czasach PRL.

Paniom wręczano wówczas w zakładach pracy upominki, co roku obowiązkowo były to goździki i rajstopy. Były też okolicznościowe przemowy i akademie. Po upadku komunizmu tradycja pozostała. Kiedy wypada święto pań? Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku. Dopiero w kolejnych latach, gdy do świętowania dołączały kolejne kraje, datę Międzynarodowego Dnia Kobiet ustalono na 8 marca.

 Nasi dżentelmeni z klas 0- III nie zapomnieli o tym szczególnym dniu i godnie wyręczali swoich starszych kolegów przebywających na zdalnym nauczaniu. Zadbali o to, by tego dnia każda z pań, zarówno ta mała jak i duża, poczuła się wyjątkowo. Nie obyło się bez kwiatów, upominków oraz życzeń dla starszych koleżanek z klas V- VIII uczestniczących w zajęciach online.

 Uczennice klasy trzeciej z kwiatkami

Galeria zdjęć.