0 - III

W dniach 5 i 6 czerwca uczniowie klasy trzeciej wyjechali na wycieczkę do Ośrodka Wczasowego Jeziornik w Borzechowie. Celem wycieczki było: poznanie regionu Borzechowa, upowszechnianie aktywnego i zdrowego trybu życia, budowanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody i szacunku dla jej zasobów, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne, integracja zespołu, kształtowanie właściwego zachowania w każdych warunkach.

Mieszkaliśmy w pięknych czteroosobowych domkach. Na początku naszego pobytu zwiedziliśmy okolicę, Jezioro Borzechowskie oraz las. Korzystaliśmy z placu zabaw, trampoliny, a także graliśmy w piłkę oraz różnorodne gry zręcznościowe. Wieczorem zorganizowaliśmy wspólną imprezkę. Było super, wesoło, a dla niektórych były to najwspanialsze dni w życiu !!!

Galeria zdjęć. 

Dnia 3 czerwca w Lichnowach braliśmy czynny udział  w Gminnym  Dniu  Dziecka.  

Było tam wiele atrakcji.     My tez uświetniliśmy tą imprezę. 

     Nasi uczniowie  podczas  zajęć  tanecznych  przygotowywali się do tego występu  pod czujnym okiem Ewy Bakalarz.   Wyszło bardzo fajnie. 

Dodatkowo zaprezentowali się jeszcze indywidualnie: Lilka Winter, która swym pięknym śpiewem rozpoczęła nasz występ oraz Jakub Lemka, który tańcem Hip-Hop pobudził do ruchu  publiczność.

Zarówno Lila i Jakub swoje indywidualne występu opracowywali samodzielnie.

Impreza udana, dzieci zadowolone.

 

Ewa Bakalarz

Nasza szkoła ponownie przystąpiła do projektu WF z AWF. Zajęcia odbywają się od  14 kwietnia i będą trwały do końca listopada.

Uczestniczą  w nich uczniowie  klasy III, a zajęcia prowadzi Ewa Bakalarz.

      Celem Sport Klubów jest  przygotowanie programu zajęć aktywizujących dzieci i młodzieży  szkolnej oraz wdrożenie dodatkowych zajęć dla uczniów, które umożliwiają poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji, izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2;

Jednocześnie na zajęciach przeprowadza się  diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej, stanowiącej podstawę do przygotowania analizy i rekomendacji dla MEiN dla dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.

Galeria zdjęć. 

Dnia 3 kwietnia 2023 roku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” w Lichnowach, w którym brało udział troje uczniów z klasy III: Liliana Winter, Jakub Lemka oraz Alan Wielgus.

Mimo krótkiego czasu na zdobycie wiedzy nasi uczniowie wypadli super, a jeden z nich, Jakub Lemka, który zdobył II miejsce, zakwalifikował się do etapu powiatowego. Brawo!

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs przebiegł w przyjaznej i miłej atmosferze.

Galeria zdjęć. 

Dnia 1 marca 2023 r. odbył się Międzygminny Konkurs Ortograficzny „Mistrza Ortografii” dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej w Szymankowie pod hasłem „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Na konkurs przybyło 13 uczniów z klas II i III ze szkół z Lisewa Malborskiego, Starego Pola, Kończewic, Gminy Malbork, Nowej Wsi, Lichnów i Szymankowa. Uczniowie pisali testy ortograficzne, które były sprawdzane i punktowane przez przybyłych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Komisja w trakcie obrad postanowiła przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca w grupie klas drugich oraz drugie i trzecie miejsce. W grupie klas trzecich przyznano trzy miejsca. Uczniowie, którzy zajęli I miejsca otrzymali tytuł i szarfy „Mistrza ortografii”. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali dyplomy i nagrody w postaci gier ufundowanych przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szymankowie. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wyniki konkursu:

Klasy II:

I m Julia Mulcan – Nowa Wieś Malborska

I m Aniela Litzau - Lichnowy

II m Mikołaj Waniewski – Stare Pole

III m Kacper Guziński - Kończewice

Klasy III:

I m Zuzanna Fortuna – Stare Pole

II m Aleksandra Manicka - Szymankowo

III m Blanka Barańska – Kończewice

Bardzo dziękuję Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szymankowie za ufundowanie nagród rzeczowych i dyplomów.

Galeria zdjęć.