0 - III

Rodzina- Tu zaczyna się życie, a MIŁOŚĆ nigdy nie kończy

               ❤️💙💚💛💜

"Kiedy śmieje się DZIECKO, śmieje

              się cały świat"🥳🍭🧁🎉

 

30 maja 2022r uczniowie klasy 2 oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaprosili swoich rodziców do wspólnych obchodów Dnia Rodziny, czyli połączenie Dnia Mamy i Dnia Taty. Przygotowały piosenki, wiersze i tańce, a następnie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

Po występie były wspólne zabawy i tańce z rodzicami 🙂.

 

Monika Szarmach

W poniedziałek 06.06.2033r. odbyła się długo wyczekiwana przez dzieci wycieczka do Parku Ewolucji. Z samego rana uczniowie klasy 2 i 4 oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego udali się do upragnionego celu,czyli do Parku Ewolucji w Sławotówku. Niestety po drodze utknęliśmy w gigantycznym korku i przez to czas podróży nam się wydłużył. Ale dzieci były bardzo dzielne i zniosły to. Po prawie 3h jazdy dojechaliśmy.

Kupiliśmy bilety i udaliśmy się do zwiedzania i korzystania z atrakcji parku takich jak: Dino Pociąg, pojazdy Flinstonów, Batyskaf, Roler Coster, Egipt Show, ścieżka dinozaurów kino prehistoryczne oraz plac zabaw. Na koniec wzięliśmy udział w warsztatach. Każde dziecko malowało figurki gipsowe, które na koniec zabrali do domu. Po warsztatach był obiad, a po

-  czas na zabawę na placu zabaw. Po zabawie czas było wyruszyć do domu ,bo baliśmy się że znowu utkniemy w korku. Ale mieliśmy szczęście i wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu 🙂

Wycieczka była bardzo udana i wszystkim się podobało 😁.

Organizator: Monika Szarmach

Galeria zdjęć. 

 

Dnia 6 kwietnia 2022 r. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrza Ortografii” dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej w Szymankowie pod hasłem „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Na konkurs przybyło 10 uczniów z klas II i III ze szkół z Lisewa Malborskiego, Starego Pola, Kończewic, Gminy Malbork, Nowej Wsi i Szymankowa. Uczniowie pisali testy ortograficzne, które były sprawdzane i punktowane przez przybyłych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Uczniowie, którzy zajęli I miejsce otrzymali tytuł i szarfy „Mistrza ortografii”. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali dyplomy i nagrody w postaci gier ufundowanych przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szymankowie. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i ołówki.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców w Szymankowie na nagrody, a wszystkim uczestnikom gratulujemy!

11 lutego odbył się wspólny bal z klasą 2. Tematem przewodnim były "Postacie z Bajki".

Wszystkie dzieci były przepięknie przebrane 😁

Bal był prowadzony przez animatorkę panią Basię z Kolorowy Zawrót Głowy.

2,5h bardzo szybko nam zleciało. Były tańce, konkursy, pokaz baniek (dymnych i ogniowych),a na koniec każde dziecko było zamknięte w ogromnej bańce 😁

Zabawa była bardzo udana.

 

Monika Szarmach

 

napis bal karnawałowy 2022

Galeria zdjęć. 

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego 25 lutego obchodziły Dzień Dinozaura.

Poznały historię wyginięcia. Odbyły się liczne gry i zabawy związane z dinozaurami.

 Monika Szarmach

tablica z informacjami i pracami dzieci o dinozaurach

Galeria zdjęć.