Szkoła Podstawowa

Ferie to czas odpoczynku i dobrej zabawy: dla dzieci, ale także ich rodziców. Co zrobić, żeby w tym czasie uniknąć chorób i kontuzji?

Uczniowie naszej szkoły przedstawili cenne podpowiedzi w formie plakatów-  jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich – podczas zimowych ferii.

W każdej grupie wiekowej zostali wyłonieni zwycięzcy:

  

Grupa najmłodsza

 I miejsce – Maja Sulska

 

Grupa V-VI

 I miejsce    Bach Lena

II miejsce   Borkowska Natalia

III miejsce  Otreba Mateusz

 

 

Grupa V-VI

 I miejsce    Agnieszka Skwara

II miejsce   Katarzyna Chlebowska

III miejsce  Łyszkowska Justyna, Poznańska Zuzanna

 

Ewa Bakalarz

Dnia 12 października uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą  zaplanowali na popołudnie ognisko zdobyli wszystkie zgody i … pogoda pokrzyżowała im plany.

Nikt jednak się nie martwił jeden z rodziców przyniósł grilla i zamiast posiedzieć przy ognisko zasiedliśmy na trochę w klasie.

Pan grillowy – p. Mirocha pilnował aby nasze kiełbaski były świetnie upieczone, a my w tym czasie doskonale się bawiliśmy: Oczko – mrugające, Spółdzielnia mieszkaniowa oraz różne pląsy  nawet te, które wymagały zaśpiewania cieszyły się dziś powodzeniem.

Rodzice mogli zobaczyć jak ich dziecko  reaguje w różnych sytuacjach, a uczniowie mogli nauczyć się od swoich rodziców co to znaczy dobrze się bawić.    Wszyscy dorośli  poczuli się znów jak dzieci. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy tak i nasza zabawa musiała się skończyć; deszcz nie odpuszczał, a niektórzy  mają daleko do domu.  Było miło i na pewno to powtórzymy.

Wych. Ewa Bakalarz

Galeria zdjęć.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szymankowie podaje do wiadomości Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2017/2018.

Podręczniki i ćwiczenia do klasy drugiej (oprócz religii) zapewnia z dotacji MEN szkoła.

Uczniowie otrzymają je we wrześniu 2017r.

dla kl. OP-III

 

Uwaga!

W związku z wątpliwościami dot. Kolekcji sześciolatka Nowej Ery wyjaśniamy, że zestaw zawiera 4 Karty Pracy część 1-4, Teczkę małego artysty i Pomoce dydaktyczne oraz ołówek z nakładką. Rok wydania 2017. W górnym prawym rogu widnieje napis: "Zgodny z nową podstawą programową"

Poglądowe zdjęcie okładki: