Newsy

Fotorelacja z wizyty grupy cyrkowej w szkole. 

Zostaliśmy członkami KLUBU SZKÓŁ UNICEF!

Do Klubu wstąpili wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z koordynatorem p. Moniką Filipek.  Celem klubu jest propagowanie wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. W ramach współpracy uczniowie naszej szkoły będą mogli włączyć się aktywnie w działalność naszego Klubu biorąc czynny udział w akcjach humanitarnych.

 Wszelkie pytania proszę kierować do koordynatora Szkolnego Klubu UNICEF -  Pani Moniki Filipek

Dnia 30 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEJAZD” zorganizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

W spotkaniu tym brali udział uczniowie całej szkoły w dwóch grupach: klasy od przedszkola do klasy V oraz klasy VI – VIII. W pierwszej części spotkania pracownik PKP przedstawił dzieciom krótki filmik oraz prezentację na temat bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań w pobliżu torów oraz na terenie dworca i peronów. A w drugiej części odwiedził nas pracownik ochrony kolei, który jest opiekunem psa i przybył ze swoim podopiecznym owczarkiem niemieckim. Piesek prezentował nam swoje umiejętności.

Spotkanie to uświadomiło uczniom, że należy zatrzymywać się za każdym razem przed znakiem stop; nie należy bawić się na torach; należy zwracać uwagę na przejazdach kolejowo – drogowych, czy nie nadjeżdża pociąg; nie należy  wchodzić na tory, kiedy rogatki są opuszczone; oraz należy  przekazywać wiedzę innym kolegom i koleżankom.

Galeria zdjęć. 

Dnia 15 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Świątecznym w Unihokeja zorganizowanym przez UKS Lichnowy. Zmierzyli się z pięcioma drużynami w szczytnym celu.

Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport oraz zbiórka artykułów spożywczych dla rodzin potrzebujących zamieszkujących gminę Lichnowy.

Cel świąteczny oczywiście został dzięki Waszym Dobrym Serduszkom osiągnięty.

Zebraliśmy bardzo dużo produktów, które przed zawodami zostały przekazane  na ręce organizatora.

Na zakończenie imprezy wszyscy zawodnicy otrzymali upominki oraz podziękowania za włączenie się szkoły w szczytną  akcję.

DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM   DARCZYŃCOM

Dzięki Wam inni też poczują magię świat

E. Bakalarz

Galeria zdjęć.