Szkoła Podstawowa w Szymankowie z dniem 1 września 2021r. została beneficjentem Programu Erasmus Plus, w ramach którego nauczyciele naszej szkoły, w latach 2014-2020 wezmą udział w projekcie „Mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Projekt zaplanowany jest na  okres 18 miesięcy tj. od września 2020r. do lutego 2022r.  

W piątek tj.18.06.2021r.w ramach działań został zorganizowany szkolny piknik.  

W ramach działań przygotowawczych opiekun koła Europejskiego p. Barbara Matysiak przydzieliła kraje oraz  zadania dla uczniów z poszczególnych klas:  

klasa trzecia zaprezentowała - Niemcy, 
klasa piąta przedstawiła informacje na temat - Malty, 
klasa siódma  podzieliła się zdobytą wiedzą o Cyprze, 
klasa ósma - Wielką Brytanię. 

 
Każda klasa (3,5,7,8) przygotowała tematyczne stanowisko, które było  udekorowane kolorami, ilustracjami i obrazkami z danego kraju. Uczniowie mogli korzystać z tablic , map jakie są na wyposażeniu szkoły. 

Uczniowie w swoich informacjach zawarli krótki rys historyczny o kraju, tradycjach i zwyczajach,  co dobrego można zjeść w poszczególnych krajach. 

Ponadto znalazło się również miejsce na tzw. kawiarenkę gdzie, rodzice i uczniowie mogli spożyć ciasto i wypić jakiś napój.  

Impreza rozpoczęła się i zakończyła wspólnym odśpiewaniem  hymnu UE, który uczniowie uczyli się na lekcji muzyki. 
 

Po prezentacjach był czas na gry i zabawy sportowe które nadzorowała p. Ewa Bakalarz. W trakcie pikniku uczniowie zostali poczęstowani pizzą zamówioną szczególnie na ten dzień. 

Na zakończenie pikniku wręczono nagrody za aktywny udział.  

Galeria zdjęć - wyświetl