Koduj z Gigantami to  międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji oraz Chile.

 Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.

 Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

 Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

 Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

 Warsztaty Online:

 Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch

 Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, strony internetowe

 Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python

 

Akcja “Koduj z Gigantami” osadzona będzie w 7 najpopularniejszych grach:

 MINECRAFT, FORTNITE, BRAWL STARS, AMONG US, ROBLOX, CS GO, League of Legends

 Nowość! Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty W trakcie warsztatów online uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

 Testy zostały przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE.

  

Więcej informacji -

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/koduj-z-gigantami

 

Template by JoomlaShine