Szanowni Państwo,

 Muzeum Zamkowe w Malborku wraz ze swoimi oddziałami – zamkiem w Kwidzynie i zamkiem w Sztumie, już po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich 2023. Jest to wydarzenie, w ramach którego w wybranych rezydencjach w Polsce, zwiedzanie obiektów, wystaw, a także udział w wydarzeniach, warsztatach i prelekcjach jest BEZPŁATNY. Od początku w kampanii uczestniczą najbardziej ikoniczne polskie rezydencje królewskie, takie jak: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie czy Zamek Królewski w Warszawie. Od niedawna dzięki naszym zabiegom także Muzeum Zamkowe w Malborku dołączyło do tej wspaniałej inicjatywy.

 Jest nam miło zaprosić Państwa do udziału w tej akcji i odwiedzania przez cały listopad malborskiej twierdzy oraz zamków w Kwidzynie i Sztumie, w formie grupowej oraz indywidualnej. Zachęcamy także do udostępniania przygotowanej na ten cel grafiki (w zał.) w Państwa szkolnych komunikatorach (Librus, Synergia, E-Dziennik etc) a także w formie wydrukowanych plakatów na Tablicach Szkolnych Ogłoszeń. Jesteśmy przekonani, że wiele rodzin będzie zainteresowanych skorzystaniem z tej oferty. To najlepszy moment na odwiedzenie naszych obiektów. Pragniemy także podkreślić, iż na trasie zwiedzania zamku w Malborku dostępna jest m.in. najważniejsza, czasowa Wystawa Roku pt.:  „Nigra crux mala crux. Czarna i biała legenda zakonu krzyżackiego” oraz wystawa czasowa pt.: „Wazowie w Malborku”. Ponadto specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy pakiet lekcji muzealnych, które doskonale mogą uzupełnić program edukacyjny państwa placówek. Ich rozpiętość tematyczna jest szeroka i skierowana do różnych grup wiekowych. Zachęcamy do zapoznania się z programem.  

 Przy zwiedzaniu naszych obiektów nie jest pobierana opłata za bilet wstępu. Obowiązuje opłata za usługę przewodnika lub audioprzewodnik w kwocie 15 zł (w Malborku) lub 10 zł (Kwidzyn i Sztum). Szczegóły oraz program wydarzeń realizowanych w ramach Darmowego Listopada udostępniliśmy na naszej stronie w sekcji aktualności: https://zamek.malbork.pl/aktualnosci/darmowy-listopad/

 Bilety do pobrania w kasach Muzeum Zamkowego w Malborku (Plac 60-lecia Muzeum) lub online: https://bilety.zamek.malbork.pl

 Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” realizowane są dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Serdecznie zapraszamy do udziału.

 Muzeum Zamkowe w Malborku, ul. Starościńska 1
82-200 Malbork, Polska

plakat darmowy listopad 2023

Template by JoomlaShine