IV - VII

W dniach od 10 do 14 lutego 2020r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. To już kolejna edycja tej imprezy na terenie naszej szkoły. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Przez hasło „Działajmy razem!”, nauczyciele  zwracali szczególną uwagę na przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci. Uczniowie klas: II, IV, VI, VII i VIII oglądali wybrane filmy edukacyjne i odpowiadali na pytania na temat bezpieczeństwa w sieci. Została również przygotowana gazetka ścienna w pracowni komputerowej.

Galeria zdjęć. 

 

Organizator: PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku

W dniu 28 stycznia 2020 r. w SP w Szymankowie odbyło się zebranie ogólne rodziców z Panią Dyrektor Szkoły i nauczycielami podsumowujące pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie klasy VII w ramach kontynuacji działań projektowych, przygotowali krótki wykład, pogadankę dla rodziców na temat aktywnych postaw dotyczących ochrony wody i rozwijania nawyku dbania o stan środowiska w domu, w szkole i w miejscu zamieszkania. Delegacja składająca się z chętnych uczennic klasy VII wystąpiła na zebraniu z rodzicami. Na koniec dziewczynki wręczyły uprzednio wykonane przez całą klasę ulotki.

 Agnieszka Niezgoda

Galeria zdjęć. 

Dnia 20 listopada 2019r.  uczniowie kl.VIII  naszej szkoły udali się wraz z wychowawcą i doradcą zawodowym na wycieczkę do Malborka. Celem wyjazdu był  udział  w imprezie organizowanej w ramach  Światowego Tygodnia  Przedsiębiorczości- pod nazwą „Pomorski Dzień Przedsiębiorczości –IGD”.

Całość miała miejsce w ZSP nr 2. Tam mogli obejrzeć stoiska małych i większych przedsiębiorstw oraz  zapoznać się z ich ofertą, jak również porozmawiać na nurtujące ich tematy. Młodzież zwiedziła  także budynek szkoły. Niebawem wszyscy uczniowie kl.VIII będą musieli podjąć decyzję, jaką wybrać  drogę po ukończeniu SP w Szymankowie.

Na koniec wzięli udział w prelekcji na temat cyberprzemocy i zagrożeń, jakie czyhają na użytkownika internetu  przeprowadzonej przez przedstawiciela  Policji w Malborku.

Galeria zdjęć. 

4 grudnia jak co roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w Charytatywnym Turnieju Unihokeja organizowanego  w Lichnowach. Imprezie przyświecał  piękny cel,  pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Wszystkie przekazane dary przez rodziny naszej szkoły dla potrzebujących zostały przekazane organizatorowi, a w podziękowaniu  zostaliśmy wspaniale przyjęci i ugoszczeni.       

W ramach rozgrywek zajęliśmy II miejsce co również nas ucieszyło.

                                  Dziękujemy Wszystkim za wsparcie akcji „Pomoc”

                                                            Ewa  Bakalarz

Galeria zdjęć. 

 

28.11.2019 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edyty Czoskówny mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami Służby Celnej. Lekcja poświęcona była zadaniom Służby Celnej. Mogliśmy obejrzeć ciekawy filmik poświęcony labradorce posiadającej niezwykłą umiejętność wyszukiwania przemycanych banknotów. Mieliśmy okazję nauczyć się zakładać oraz wybijać plomby na towarach oclonych oraz zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą hazard, który może przybrać najmniej oczekiwane formy. Dziękujemy za ciekawe zajęcia!

Galeria zdjęć.