IV - VII

Dnia 20 listopada 2019r.  uczniowie kl.VIII  naszej szkoły udali się wraz z wychowawcą i doradcą zawodowym na wycieczkę do Malborka. Celem wyjazdu był  udział  w imprezie organizowanej w ramach  Światowego Tygodnia  Przedsiębiorczości- pod nazwą „Pomorski Dzień Przedsiębiorczości –IGD”.

Całość miała miejsce w ZSP nr 2. Tam mogli obejrzeć stoiska małych i większych przedsiębiorstw oraz  zapoznać się z ich ofertą, jak również porozmawiać na nurtujące ich tematy. Młodzież zwiedziła  także budynek szkoły. Niebawem wszyscy uczniowie kl.VIII będą musieli podjąć decyzję, jaką wybrać  drogę po ukończeniu SP w Szymankowie.

Na koniec wzięli udział w prelekcji na temat cyberprzemocy i zagrożeń, jakie czyhają na użytkownika internetu  przeprowadzonej przez przedstawiciela  Policji w Malborku.

Galeria zdjęć. 

4 grudnia jak co roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w Charytatywnym Turnieju Unihokeja organizowanego  w Lichnowach. Imprezie przyświecał  piękny cel,  pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Wszystkie przekazane dary przez rodziny naszej szkoły dla potrzebujących zostały przekazane organizatorowi, a w podziękowaniu  zostaliśmy wspaniale przyjęci i ugoszczeni.       

W ramach rozgrywek zajęliśmy II miejsce co również nas ucieszyło.

                                  Dziękujemy Wszystkim za wsparcie akcji „Pomoc”

                                                            Ewa  Bakalarz

Galeria zdjęć. 

 

28.11.2019 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edyty Czoskówny mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami Służby Celnej. Lekcja poświęcona była zadaniom Służby Celnej. Mogliśmy obejrzeć ciekawy filmik poświęcony labradorce posiadającej niezwykłą umiejętność wyszukiwania przemycanych banknotów. Mieliśmy okazję nauczyć się zakładać oraz wybijać plomby na towarach oclonych oraz zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą hazard, który może przybrać najmniej oczekiwane formy. Dziękujemy za ciekawe zajęcia!

Galeria zdjęć. 

REALIZACJA  PROGRAMU „Szkoła przyjazna Wodzie – AKTYWNI BŁĘKITNI”.

Organizator: PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku

W listopadzie 2019 r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Szymankowie  zorganizowali akcję propagowania oszczędnego gospodarowania wodą. W tym celu roznosili własnoręcznie wykonane  ulotki, namawiając do oszczędzania wody przez mieszkańców Szymankowa oraz przez pracowników Szkoły. Młodzież biorąca udział w programie przekonywała do wyrabiania aktywnych postaw dotyczących ochrony wody i rozwijania nawyku dbania o stan środowiska w domu, w szkole i w miejscu zamieszkania.

Agnieszka Niezgoda

Galeria zdjęć. 

 

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków,  zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając  zainteresowanie milionów ludzi w  45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się  języków. Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony  jest  corocznie. 26 września 2019 roku przypadła 18 rocznica ustanowienia Europejskiego Dnia Języków.

Tego dnia w naszej szkole również świętowaliśmy 18 urodziny Europejskiego Dnia Języków. Po wspólnym wysłuchaniu piosenki „Europo witaj nam” uczennice klasy VIII zapoznały obecnych z ideologią tego dnia. Na uczniów Szkoły Podstawowej w Szymankowie czekały konkursy, w których mogli zmierzyć się ze znajomością języków obcych, także tych, których nie uczą się w szkole oraz wycieczka po Europie- zabawa, w której uczniowie klasy VIII starali się zaprezentować cechy charakterystyczne dla  różnych państw.

Galeria zdjęć.