0 - III

Dnia 10 grudnia 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały do kina „Helios” w Tczewie na film pt. „Kraina lodu II” oraz na zabawy w „Honolulu”. Wyjazd ten był prezentem z okazji mikołajek. Było naprawdę wspaniale. Bardzo dziękujemy szczególnie rodzicom no i Mikołajowi.

Galeria zdjęć. 

5 grudnia 2019r uczniowie z Oddziału Przedszkolnego oraz klasy 2 i 4 pojechali do "Gościńca nad Wisłą" w Knybawie na spotkanie ze Świętym Mikołajem. W programie było m.in. dekorowanie pierników oraz malowanie bombek. A na koniec warsztatów przyszedł do dzieci sam Święty Mikołaj.

Wszystkim bardzo się podobało.

 

 Monika Filipek

6 grudnia są mikołajki i właśnie tego dnia do nas przyszedł MIKOŁAJ. Parę dni wcześniej, licząc na spotkanie z Mikołajem, powiesiliśmy na lince każdy swoje skarpetki, licząc na upominek. No i nie zawiedliśmy się. Po zajęciach na sali gimnastycznej wróciliśmy, a w naszej sali siedzi sobie w najlepsze najprawdziwszy Mikołaj. Wypił mleko przygotowane dla niego i zjadł ciasteczko, a nam, do naszych skarpet, włożył prezenty. Wszyscy z tej wielkiej radości przytuliliśmy się do Mikołaja.

Galeria zdjęć. 

To był wspaniały dzień … Dnia 4 grudnia 2019 r. spotkaliśmy się w oddziale przedszkolnym z rodzicami na świątecznych warsztatach. Oj! Dużo się działo.

W pierwszej kolejności wykonywaliśmy razem ozdoby świąteczne i ozdoby na choinkę. Później ubieraliśmy naszą choinkę w ozdoby wykonane wraz z rodzicami. Pięknie wygląda.

A później nasza grupa „Sówki Mądre Główki” otrzymała tajemniczy list. I jak się okazało był to list z bieguna północnego od Świętego Mikołaja, a w nim zdjęcia dzieci i film. Z ekranu przemówił do nas Święty Mikołaj, który najpierw sprawdził obecność, pytał się, czy dzieci były grzeczne, a następnie odczytał nasze listy, które wcześniej pisaliśmy w domach i wysłaliśmy na biegun północny do Świętego Mikołaja. To dopiero było przeżycie!

Następnie wzięliśmy się do dalszej pracy i wraz z rodzicami ozdabialiśmy pierniki, których była ogromna ilość. Najpierw pokrywaliśmy je różnokolorowymi lukrami, a następnie różnorodnymi posypkami według własnego pomysłu. Wyszły przepięknie no i bardzo były pyszne.

Na koniec komisja złożona z rodziców otworzyła puszkę, do której członkowie rodzin dzieci ich znajomi wrzucali przez jakiś czas pieniądze. Po przeliczeniu okazało się, że uzbierała się kwota 301 zł. Może gdzieś pojedziemy?

Galeria zdjęć. 

 

Dnia 21 października uczniowie oddziału przedszkolnego , klasy II i klasy IV wraz z wychowawcami wybrały się do kina w Tczewie

Klasy starsze uczestniczyły w lekcji w kinie podczas, której poznawały bohaterów filmu Był sobie pies 2’, a potem z chusteczkami w dłoni oglądnęły go ze łzami w oczach.

Młodsi uczestnicy naszej wycieczki poszli na film YETI  i  bardzo im się podobał.

Po kinie wszyscy udaliśmy się na pobliski plac zabaw i tam dzieci poczuły wiatr we włosach.

Cali i zdrowi z uśmiechem na ustach dotarliśmy do szkoły.

Galeria zdjęć.