Samorząd uczniowski

W dniu 21.03.2018r. obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W szkołach różnie jest obchodzony ten dzień. W jednych dzieci uczą się normalnie, w innych są organizowane wyjazdy poza miasto w poszukiwaniu wiosny, są organizowane wyjścia do lasu, do ogrodu, tam gdzie każde dziecko może zauważyć jak budzi się przyroda ze snu zimowego. W naszej szkole w tym roku Samorząd Uczniowski przygotował „Mini playback show” oraz Konkurs Plastyczny.

Na konkurs plastyczny wpłynęły trzy prace: Marty Wicher z klasy 0, Natalii Liszewskiej z klasy II oraz Katarzyny Ośki z klasy V. Wszystkie prace były bardzo ładne i uczennice otrzymały wyróżnienie.

W przeglądzie „Mini playback show” wzięły udział trzy zespoły: Karolina Wojniak i Małgorzata Mirocha, Maciej Derlatka, Maciej Wojewódzki i Kacper Grunau oraz Nikola Kosior. Każdy zaprezentował się znakomicie  i otrzymał słodkie upominki.

Klasa VI w trakcie lekcji języka polskiego przygotowała wiosenne wiersze i podczas naszego apelu zaprezentowała je pozostałym uczniom.

Na koniec naszych obchodów każda klasa miała za zadanie narysować wiosenny obrazek.

Galeria zdjęć. 

08.03.2018r. obchodziliśmy Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski z tej okazji przygotował dla każdej „kobiety” po pięknym tulipanku smile.

 

Galeria zdjęć. 

26.01.2018r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy.

 Od godz.09:00 do godz. 11:00 miały młodsze dzieci z klas 0-III. W tym czasie odbyło się wiele konkursów i zabaw. Organizacją i prowadzeniem zajął się Samorząd Uczniowski. Dzieci były przepięknie przebrane. Najważniejszym konkursem, na który dzieci bardzo czekały był wybór króla i królowej balu.

Królową balu została: Natalia Liszewska z klasy II, natomiast królem balu: Stanisław Wojniak z Oddziału Przedszkolnego.

Od godz.13:00 do godz. 15:00 odbyła się Dyskoteka Karnawałowa dla klas IV-VII. Uczniowie bardzo dobrze się bawili. Dyskotekę prowadził pan Robert Achramowicz. Za co bardzo dziękujemy. W trakcie dyskoteki odbyło się podsumowanie nauki w I okresie roku szkolnego 2017/2018 oraz wręczenie nagród dla najaktywniejszych uczniów.

Galeria zdjęć. 

Mamy zaszczyt ogłosić, że zwycięzcą konkursu na logo naszego Wolontariatu Szkolnego została wolontariuszka

Katarzyna Chlebowska z kl. VII.

Ponadto wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Poznańska oraz Julia Szymula z kl. VI.

Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs były ciekawe, pomysłowe, kolorowe i estetycznie wykonane.

Gratulujemy naszym zwycięzcom kreatywności i życzymy dalszych sukcesówUśmiech

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

W sobotę 09.12.2017r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem wzięli udział w pierwszej swojej akcji charytatywnej - wyjazd do schroniska dla zwierząt w Tczewie, gdzie zostały przekazane „Mikołajkowe Paczki”. Przez cały listopad odbywała się zbiórka karmy, kocy, obroży itp. rzeczy potrzebnych zwierzętom przetrwać zimę. Takim małym gestem uszczęśliwiliśmy zwierzęta. Na miejscu wolontariusze zostali oprowadzeni po schronisku. Dowiedzieli się ile psów i kotów obecnie tam przebywa. Wolontariusze byli bardzo przejęci i wzruszeni widokiem zwierząt w zamkniętych klatkach.   Pomagając pamiętajmy, że DOBRO zawsze POWRACA.

opiekun wolontariatu

Monika Filipek

Galeria zdjęć.