Samorząd uczniowski

"Proszę Państwa oto miś,

Miś nam łapkę poda dziś

Nie chce podać?

A to szkoda."

 

 25.11.2019r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misia. Uczniowie z Oddziału Przedszkolnego oraz z klasy 2 wspólnie wzięli udział w tym święcie. Odbyły się zabawy i tańce. A na koniec każde dziecko otrzymało słodki "przysmak" smile

 Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wpłynęło 11prac. Wszystkie prace zasłużyły na wygraną smile.

Galeria zdjęć. 

Każdemu dziecku przysługują prawa. Praw tych nikt nie może dziecka pozbawić. Państwo musi zapewnić dziecku możliwość korzystania z przysługujących mu praw.

Najważniejszym dokumentem określającym prawa dziecka jest Konwencja o Prawach Dziecka. Została uchwalona 20 listopada 1989r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

W tym roku obchodziliśmy 30 rocznicę uchwalenia konwencji. 20 listopada wzięliśmy udział w apelu przygotowanym przez SU gdzie obejrzeliśmy prezentacje mówiącą o prawach dziecka.

Galeria zdjęć. 

27 września 2019r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na przewodniczącą szkoły startowały dwie uczennice: Weronika Liszewska oraz Julia Szymula. Większością głosów wygrała: Julia Szymula

  

przewodnicząca szkoły: Julia Szymula

zastępca: Zuzanna Poznańska

sekretarz: Maja Szymula

Galeria zdjęć. 

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i....odchodzimy.

Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać.

  

Dla tych

Którzy odeszli

W nieznany świat,

Płomień na wietrze

Kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów

Pod cmentarnym murem

I niebo jesienne

U góry.

Dla nich

Harcerskie warty

I chorągiewek gromada,

I dla nich ten dzień -

Pierwszy dzień

Listopada.

Danuta Gellnerowa "Dla tych, którzy odeszli"

 

 W październiku Szkolny Klub Wolontariatu w szczególny sposób pamięta o zmarłych. Tradycyjnie przystąpiliśmy do akcji "Znicz",gdzie zapalaliśmy znicze na grobach.

Pamięć o zmarłych jest powinnością żyjących, wspominanie tych, którzy odeszli skłania do refleksji i zadumy nad własnym życiem. Zatem pamiętajmy....

Święto Edukacji Narodowej to wspaniała okazja, żeby chociaż raz w roku podziękować nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, za przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. My wiemy że pracuje się z nami nie łatwo, a efekty nie zawsze zadowalają, wymagających wiele od siebie i od nas, pedagogów. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2019r odbyła się pierwsza w naszej szkole uroczystość wręczenia "Nauczycielskich Oskarów". Inspiracją do ich ogłoszenia były dla nas filmowe Oskary rozdawane co roku w Los Angeles. Podobnie jak robią to Amerykanie ogłosiliśmy nominacje aż w 18 kategoriach – m.in.

Mikrofon Roku, Żartowniś Roku, Luzak Roku, Złoty Wykładowca, Gorący Uśmiech, Bratnia dusza czy Złoty Kaganek. W wyniku głosowania, w którym każdy z uczniów z klas IV-VIII miał okazję wziąć udział. Oczywiście oprócz tych, których nie było akurat w tym dniu w szkole, a którzy stracili jedyną okazję, aby oddać swój głos na ulubionego nauczyciela.

Samorząd Uczniowski

Galeria zdjęć.