ośnieżona choinka z ozdobami

Szkoła Podstawowa w Szymankowie rozpoczyna projekt  „ Tworzymy szkolną książeczkę o Świętach Bożego Narodzenia”.

Uczestnikami projektu są wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami.

W pierwszym etapie projektu ogłoszony został wśród uczniów konkurs na tytuł książki. Wpłynęło ok. 40 bardzo ciekawych propozycji  od uczniów klas III, VII i VIII.

Komisja konkursowa w składzie dwóch nauczycieli polonistów po dokładnej weryfikacji zwycięzcą ogłosiła uczennicę klasy VIII - Natalię Borkowską.

Tytuł  zaproponowany przez Natalię to ŚWIĘTA ON-LINE”. Gratulujemy zwycięzcy, który otrzymuje nagrodę ( do odebrania w szkole).

Następny etap to utworzenie dokumentu do edycji, gdzie wszyscy  nauczyciele i uczniowie wspólnie będą tworzyli opowiadanie o świętach Bożego Narodzenia 2020 roku.

Książka będzie zawierała ilustracje, obrazki, piosenki, a może filmiki- tym się zajmą młodsze klasy, natomiast teksty to już zadanie uczniów klas starszych.

Cała książka zostanie „ napisana” do 18 grudnia i udostępniona na stronie internetowej szkoły.

W tych trudnych czasach, gdy nie możemy się, jak co roku spotkać  wszyscy razem: uczniowie, nauczyciele i rodzice, aby złożyć sobie życzenia świąteczne niech ten projekt połączy nas i wprowadzi w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Poza tym mamy nadzieję, że wszyscy biorący udział w projekcie udowodnią, że książki i czytanie wcale nie są nudne i mogą być impulsem do doskonałej zabawy.

Ciekawe jaki będzie  na efekt naszej wspólnej pracy!

 

Template by JoomlaShine